Üsküdar Su Kaçağı Tespit

Üsküdar su kaçağı tespiti, İstanbul Üsküdar su kaçağı tespit cihazı,Üsküdar su kaçağı tespiti ve tamiri,Üsküdar su kaçağı tespiti fiyat,Üsküdar su kaçağı tespit ücreti,Üsküdar su kaçağı tespit fiyatları, İstanbul Üsküdar su kaçağı tespit etme,Üsküdar cihaz ile su kaçağı tespit,Üsküdar kirmadan su kaçak tespit,Üsküdar kamera ile su kaçağı tespiti,Üsküdar makine ile su kaçağı tespiti,Üsküdar robot ile su kaçağı tespiti

Uzanma, yürüme ve konuşma gibi motor beceriler beyin tarafından kontrol edilir. Kontrol merkezi hasar görürse, istemli veya istem dışı motor beceriler gerçekleştirilemez. Serebral palsi (Statik Ensefalopati) veya kısaltılmış haliyle SP, bebeklerde veya erken çocukluk döneminde kas koordinasyonunu, hareketini ve dengesini kalıcı olarak etkileyen nörolojik bir bozukluktur. Hastalık, kasların hareketinden sorumlu beyin bölgesini etkiler. Hastalığı olan çoğu çocuk onunla doğdu. Ancak beyindeki oksijen eksikliğinden kaynaklanan ve çocukluk çağı sakatlıklarının nedeni olan hastalık hemen tespit edilemeyebilir. Hastalığın erken belirtileri genellikle 3 yaşından önce ortaya çıkar.

Serebral Palsinin Nedenleri
Çoğu SP hastalığının nedeni tam olarak bilinmemektedir. Beyindeki motor fonksiyonlarla ilgili alanlardaki gelişim sorunları veya hasar, serebral palsiye (serebral palsi) neden olur. Motorlu taşıt kazaları, düşme veya kötüye kullanımdan kaynaklanan beyin yaralanmaları da SP’nin nedenleri arasındadır. Serebral palsi görülme oranı 1000 canlı doğum esas alınırsa 2 veya 3’tür. Hastalık daha da kötüleşmez ve kalıtsal da değildir. Aşağıdaki durumlar hastalık için risk oluşturmaktadır.
* Erken doğum (Prematüre)
* Hamilelik sırasında kullanılan ilaçlar veya uyuşturucu veya alkol gibi herhangi bir maddeye bağımlılık

Akraba evliliği
* Düşük doğum ağırlığı (1000 gramdan az)
* Doğum sırasında oksijen eksikliği gibi bazı komplikasyonlar
Bazı enfeksiyonlar
* Virüsler
*Travma
*Beyin kanaması

Serebral Palsi (SP) nedir?
Her çocuğun farklı semptomları olmasına rağmen, en yaygın semptomlar aşağıda listelenmiştir.
Kas tonusu, hipotoni veya spastisite kaybı (abartılı reflekslere sahip sıkı, sert kaslar)
* Denge kayıpları
Eklem sertliği

* Üst ekstremitelerde oluşan şekil bozuklukları
* Kalça çıkıkları, ayak ve omurga deformiteleri
Yürüme bozukluğu
* Daha sonraki evrelerde karşılaşılan kırıklar serebral palsinin başlıca semptomları arasındadır.
Bunlarda işitme kaybı, nöbet, işitme, konuşma, görme sorunları, öğrenme güçlüğü ve davranış bozuklukları, solunum bozuklukları, emme ve yutma sorunları, salya akması, motor becerilerde gecikmeler, bağırsak ve mesaneyi kontrol etmede problemler gibi nörolojik belirtiler de yaygındır. çocuklar.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.