Tuzla Su Kaçağı Tespit

 

Tuzla su kaçağı tespiti, İstanbul Tuzla su kaçağı tespit cihazı,Tuzla su kaçağı tespiti ve tamiri,Tuzla su kaçağı tespiti fiyat,Tuzla su kaçağı tespit ücreti,Tuzla su kaçağı tespit fiyatları, İstanbul Tuzla su kaçağı tespit etme,Tuzla cihaz ile su kaçağı tespit,Tuzla kirmadan su kaçak tespit,Tuzla kamera ile su kaçağı tespiti,Tuzla makine ile su kaçağı tespiti,Tuzla robot ile su kaçağı tespiti

İslam’a göre Bilgi İkiye Ayrılmıştır:

1- Hudri Bilgisi: Doğuştan insan doğasına kodlanmış bilgidir. İnsanlığın DNA’sında Hz. Adem’den beri bulunan zorunlu bilgidir.

2- Hulusi Bilgisi: Daha sonra elde edilen bilgilerdir. Bu bilgilerin doğadaki bilgilerle işlenebilmesi ve sağlam bir bilgi ortaya çıkması için vahye dayanması gerekir. Vahiy ve doğadan gelen bilgiler tıpkı bir tencere ve kapak gibi birbirini tamamlar. Bilgiler doğru okunursa, yeni bilgiler keşfedilir. Konfüçyüs, “düşünmeden öğrenmek faydasızdır ve öğrenmeden düşünmek tehlikelidir” diyor.
Beyin, tıpkı yarım bir ceviz gibi sağ ve sol olmak üzere iki lobdan oluşur. Sol lob, konuşma, sayılar, matematik işlemleri ve analizde üstündür, mantıksal ve doğrusal olarak çalışır. Sağ lobda ritim, hayal gücü, renkler, boyutlar ve hacim gibi işlevler gerçekleştirilir. Ezberci bir okuma insanlara yardımcı olmazken, düşünerek ve hayal ederek okumak bilgiyi daha kalıcı hale getirir. Bunun için beynin hem sağ hem de sol loblarında çalışmak gerekir. Beynin sağ ve sol loblarının daha aktif hale gelmesini sağlayan beyin haritaları ile çalışma tekniğini açıklayacağız.

Bilgiyi kalıcı kılmanın en güvenilir yolu, okuduklarımız ve dinlediklerimiz hakkında notlar almaktır. Öğrenme sürecinde beslenme alışkanlıkları çok önemlidir. Çok yemek yemek, oraya akan kan, mide sindirime başladığında beyne gitmesi gereken oksijenden dolayı öğrenmeyi% 30 azaltır. Bu, başarıyı olumsuz etkilediği için okuma işini acıktığınızda yapmanız verimli olacaktır. Yemek sırasında mide tamamen doldurulmamalıdır. Vücudun su tüketimine dikkat edin ve günde en az 1,5 – 2 litre su tüketin.
Yine öğrenme sürecinde uyku önemlidir. Bilimsel çalışmalar, verimlilik ve performans açısından 4 ila 8 saat uykuyu ideal olarak tanımlamaktadır. 8 saatten fazla uyku, algıları zayıflatır ve her geçen gün zeka ve hafızayı köreltir. İdeal uyku 6 saattir. Resulullah (s.a.s), fazla uykunun insanı aptal yapacağını bildirmiştir.
Öğlen 5-15 dakika dinlenmek veya uyumak yorgun beyni onaracak, parçalanmış zihni kurtaracak ve üretkenliği artıracaktır. Aynı zamanda dikkate alınması gereken bir sünnettir. Hayata enerji verir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.