Sultanbeyli Su Tesisat Ustası

 

Sultanbeyli Su Tesisat Ustası

Sultanbeyli su tesısat ustası arayan,Sultanbeyli su tesisat ustaları,Sultanbeyli su tesisat usta arayanlar,Sultanbeyli su tesisatı usta,Sultanbeyli sıhhi tesisat ustası arayan,Sultanbeyli su tesisatçi,Sultanbeyli sıhhi tesisat ustası

Lizin, proteinlerin yapı taşları olan amino asitlerden biridir. Vücut bu amino asidi tek başına sentezleyemez ve bu nedenle besinlerden elde edilmesi gerekir. Bu tür amino asitlere temel amino asitler denir. Vücudun normal gelişimi ve kas geri dönüşümü için önemlidir ve vücudun tüm hücrelerinde bulunan bir bileşen olarak karnitin formunda kullanılır. Yağların hücre içinde taşınmasına yardımcı olur, böylece yağ enerji için yakılır. L-lizin, vücudun kullanabileceği lizin formudur. Doğal olarak gıdalarda bulunur ve takviye haplarında kullanılır. Lizizin Sağlığa Dört Faydası

Uçuklara Karşı Koruma
Ağızdaki uçuklar enfeksiyon belirtileridir. Herpes simplex virüs tip 1 (HSV-1) uçuklara neden olur ve bu virüs omurgada gizlenir. Stres zamanlarında veya bağışıklık sistemi zayıfladığında, HSV-1 uçuk gelişimini tetikleyebilir.

Lizin takviyeleri, HSV-1 virüsünün çoğalmasını önleyebilir. Lizinin, HSV-1 virüsünün üremesi için ihtiyaç duyduğu amino asit argininini bloke ettiği düşünülmektedir. Yapılan bir çalışmada; Günde 1000 mg lizin taksisinin tekrarlayan uçuklara eğilimli 26 kişide uçuğun azaldığı görüldü. İlginç bir şekilde, bir kişinin kanında 165 nmol / l’nin üzerinde lizine sahip olmanın uçuğu azalttığı ortaya çıktı. Lizin bu seviyenin altına düştüğünde uçuk alma oranı artar. 30 kişide yapılan başka bir çalışmada; Lizin, vitamin ve çinko içeren bir kremin uygulanması, insanların% 40’ında üç güne ve% 87’sinde altı güne kadar iyileşme sağladı. Ancak lizinin herpes üzerinde etkili olduğunu iddia eden çalışmalar da vardır. Bu nedenle, çalışmaların sonuçları hala tutarsızdır.

Anksiyete Bozukluğunu Azaltmak
Lizin, kaygıyı azaltmada rol oynayabilir. Bir çalışma, strese neden olan reseptörleri bloke ettiğini buldu. Araştırmacılar; Lizin verilen sıçanların stresin neden olduğu bağırsak hareketlerini azalttığını gözlemledi. 50 sağlıklı kişide yapılan bir haftalık bir çalışmada, 2.64 g lizin ve arginin desteğinin strese bağlı anksiyete ve stres hormonu kortizol düzeyini azalttığı bulundu. Üç ay boyunca lizin yönünden zengin besinler tüketmek, kadınlarda kortizol hormonu düzeyini düşürmeye yardımcı olur. Kişinin dış dünya algısının değiştiği ve gerçeği anlama yeteneğinin bozulduğu şizofreni hastalarına da yardımcı olabilir. Bu konudaki araştırmalar erken bir aşamada olsa da, lizinin diğer ilaçlarla birlikte kullanılması şizofreni semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Kalsiyumun Emilmesi ve Korunması
Lizin, vücudun kalsiyumu tutmasına yardımcı olabilir. Lizinin ince bağırsakta kalsiyum emilimini artırdığına ve böbreklerin mineralleri tutmasına yardımcı olduğuna inanılıyor. 15’i sağlıklı, 15’i osteoporoz (kemik erimesi) olan 30 kadınla yapılan çalışmada, kalsiyum ve lizin desteğinin idrardaki kalsiyum kaybını azalttığı görüldü. Sadece 3 gram kalsiyum verilen kadınların idrarındaki kalsiyum oranı sürekli arttı. Bu durumda lizin, vücuttaki kalsiyumun hareketini kontrol ederek kemikleri koruyabilir. Örneğin, sıçanlardaki lizinin kalsiyumun kana geçişini engellediği gösterilmiştir. Bu tür bir geçiş aynı zamanda kalp hastalığı için bir risk faktörüdür. Örneğin; Laboratuvar ortamında hücreler üzerinde yapılan bir çalışmada, lizinsiz büyüyen hücrelerin hücre dışında kalsiyum salınımını arttırdığı görülmüştür. Hücrelere lizin verildiğinde bu artış meydana gelmedi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.