Sancaktepe Su Tesisat Ustası

 

Sancaktepe Sıhhi Tesisat Ustası

Sancaktepe su tesısat ustası arayan,Sancaktepe su tesisat ustaları,Sancaktepe su tesisat usta arayanlar,Sancaktepe su tesisatı usta,Sancaktepe sıhhi tesisat ustası arayan,Sancaktepe su tesisatçi,Sancaktepe sıhhi tesisat ustası

Tarih boyunca insanlar, savaşlarda birbirlerini öldürmenin yeni ve yaratıcı yollarını bulmada başarılı oldular. Savaşlar da hız gerektirdiğinden insanlar cephaneliklerini desteklemek için hayvanları kullanmaya başladılar. Asurlular ve Babilliler, savaşta köpekleri ilk kullananlardı. Pers Kralı, MÖ 525 yılındaki Pelus Savaşı’nda Mısırlılara karşı kedileri kullandı. Ve atlar, 20. yüzyılın ilk yarısına kadar savaşlarda çok önemli roller oynadılar … 6 Savaşlarda Kullanılan Hayvanlar
– Filler
Hannibal, İtalyan Savaşı’nda İtalya’nın işgali sırasında Fil süvarilerini etkili bir şekilde kullandı ve Alpleri geçerken yanına onlarca hayvanı götürdü.

– Yunuslar
1960’larda, bu anlayışlı hayvanlar ABD ve Sovyetler Birliği tarafından Soğuk Savaş silahlanma yarışının bir parçası olarak tescil edildi. Her iki ülkenin donanmaları tarafından mayınları ve düşman dalgıçları tespit etmek üzere eğitilen “savaş yunusları” 21. yüzyılda kullanılmaya devam etti. Rusya Mart 2014’te Ukrayna’nın özerk Kırım cumhuriyetini işgal edip ilhak ettiğinde, Ukrayna donanmasının askeri yunus programı yağmacılar arasındaydı.
– Fareler
Tarihsel olarak, farelerin militanlara eşlik etmesi pek hoş karşılanmadı. Donanma gemilerinin yağmalamasına, kamplara hastalık yaymasına ve gömülmemiş ölülerin cesetlerini beslemelerine neden oldular. Birinci Dünya Savaşı sırasında, komutanların mühimmat stoklarını tüketme korkusuyla siper farelerine ateş etmek için kural koyuldu. Bununla birlikte, 21. yüzyılda fareler, kara mayını aramak için eski savaş alanlarını taramak için eğitildi. Savaşın bu ölümcül kalıntıları her yıl yüzlerce can aldı, ancak farelerin güçlü koku alma duyuları sayesinde elektronik algılama ile fark edilmeyen mayınları bile ortaya çıkardıkları anlaşıldı.

– Şempanzeler Savaşlarda Kullanılan 6 Hayvan
Şempanzeler uzay yarışında önemli bir rol oynadılar. Sovyetler Birliği yörünge köpek ötanazi programının çoğunu gerçekleştirmiş olsa da, Amerika Birleşik Devletleri yörünge altı uçuşa çıkan ve ABD uzay programı için maskot olan bir şempanze olan Ham ile gelen Merkür astronotlarının yolunu açtı. Ham, hayatının geri kalanını esaret altında geçirdikten sonra 1983’te öldü. Kısmi kalıntılar, New Mexico Alamogordo’daki New Mexico Uzay Tarihi Müzesi’ne yerleştirildi. Diğer şempanze astronotları, görevlerinden sonra tıbbi araştırma laboratuvarlarına tutuldu.

Güvercinler Savaşlarda Kullanılan 6 Hayvan
“Kanatlı sıçanlar” olarak da bilinen bu hayvanlar, M.Ö. yılında Sezar tarafından yaratılmıştır. Birinci yüzyılda Galya’yı ele geçirdiğinden beri savaş alanında hareket ediyorlar. Batı cephesinde, çoğu iş telgraf kablolarının ve insan koşucularının savunmasızlığından kaynaklanmaktadır; sessiz güvercinler savaş hatlarına hayati mesajlar taşımak için kullanıldı. Anne güvercin Cher Ami, asker arkadaşlarına yanlış yönlendirilmiş bir topçu ateşinin düştüğü mesajını göndererek yaklaşık 200 Amerikan askerinin hayatını kurtardı. II. II.Dünya Savaşı sırasında, İngiliz istihbarat servisi MI5, güvercin aracılığıyla gizli iletişim potansiyelini fark etti (Nazi SS şefi Heinrich Himmler, aslında Alman Ulusal Güvercin Cemiyeti Başkanıydı) ve bir devriye ekibi görevlendirdi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.