Kadıköy Su Tesisat Ustası

 

Kadıköy Sıhhi Tesisat Ustası

Kadıköy su tesısat ustası arayan,Kadıköy su tesisat ustaları,Kadıköy su tesisat usta arayanlar,Kadıköy su tesisatı usta,Kadıköy sıhhi tesisat ustası arayan,Kadıköy su tesisatçi,Kadıköy sıhhi tesisat ustası

A – Akım Gözlemlenmedi
Hızlanma voltajı, durma voltajının üstesinden gelmek için yeterince güçlü değil. Bu nedenle, hiçbir elektron anoda ulaşmaz ve akım üretilmez.
B – Akım 1’e yükselir.
İvme voltajı, elektronların durma voltajının üstesinden gelmek ve yeterli enerji sağlamak için yeterlidir, ancak gaz atomlarını harekete geçirmek için yeterli değildir. İvme voltajı ne kadar yüksekse, elektronların sahip olduğu kinetik enerji o kadar fazladır. Bu, boruyu geçme süresini ve dolayısıyla akım artışını azaltır (I = Q / t).
C – Akım 1. maksimumda.
Hızlanan voltaj artık elektronlara gaz atomlarını harekete geçirmeye yetecek kadar enerji vermek için yeterlidir. Esnek olmayan çarpışmalar başlayabilir. Esnek olmayan bir çarpışmadan sonra, elektron durma potansiyelini aşmak için yeterli enerjiye sahip olmayabilir ve bu nedenle akım düşmeye başlar.
D – Akım maksimum 1’den düşer.

Kendi rastgele termal hareketlerine sahip olan gaz atomları ile elastik çarpışmalar nedeniyle tüm elektronlar aynı hızda hareket etmez. Bu nedenle, bazı elektronların uyarma enerjilerine ulaşmak için diğerlerinden daha hızlı ivmeye ihtiyacı olacaktır. Akımın hızlı değil yavaş yavaş azalmasının nedeni budur.
E – Akım 1 minimum değerdedir.
Gaz atomlarını uyardığı çok sayıda çarpışma bulundu. Bu nedenle maksimum elektron sayısı anoda ulaşmaz ve minimum akım vardır.
F – Akım tekrar ikinci bir maksimum değere yükselir.
İlerleyen voltaj, esnek olmayan bir çarpışmayla enerji kaybettikten sonra durma potansiyelini aşmaya yetecek kadar elektronları hızlandıracak kadar arttırılır. Elastik olmayan çarpışmaların ortalama konumu, filamente yakın, borunun soluna hareket eder. Akım, B’de tanımlanan kinetik enerji argümanı nedeniyle yükselir.
G – Akım 2. maksimumda.
İvme voltajı artık elektronların tüpün uzunluğunu hareket ettirirken 2 gaz atomunu harekete geçirmek için yeterli enerjiyi vermesi için yeterlidir. Elektron hızlanır, esnek olmayan bir çarpışmaya sahiptir, tekrar hızlanır, başka esnek olmayan çarpışmalara sahiptir ve ardından akımın düşmeye başlaması için durdurma potansiyelinin üstesinden gelmek için yeterli enerjiye sahip değildir.

H – Akım yine 2. maksimum değerden düşüyor.

D’de anlatılan etkiden dolayı akım kademeli olarak azalır.
I – Akım 2. minimumda.
Gaz atomları ile 2 elastik olmayan çarpışmaya sahip olan maksimum elektron sayısına ulaşılır. Bu nedenle maksimum elektron sayısı anoda ulaşmaz ve ikinci bir minimum akıma ulaşılır.
J – Bu maksimum ve minimum model, daha yüksek ve daha yüksek hızlanma voltajları için tekrar eder.
Daha sonra, tüpün uzunluğuna daha fazla esnek olmayan çarpışmalar yerleştirildikçe desen tekrarlanır.
Franck-Hertz eğrilerinin minimumlarının eşit aralıklı olduğu görülebilir (ampirik belirsizlikler önlenir). Bu minimum aralığı, gaz atomlarının uyarma enerjisine eşittir (cıva için bu 4,9 eV’dir). Eşit aralıklı minimumların gözlemlenen şekli, atomik enerji seviyelerinin ayrı olması gerektiğinin kanıtıdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.